Uroczystości Jubileuszowe

W niedzielę 13.06.2021 r. uroczystości jubileuszowe 75 lat duszpasterstwa zmartwychwstańców w Złocieńcu i 70 lat erygowania naszej parafii. O godz. 12.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Dajczaka, po Mszy św. poczęstunek dla wszystkich na placu przykościelnym. W czasie pikniku promocja książki „75 lat duszpasterstwa Zgromadzenia Zmartwychwstańców w Złocieńcu” autorstwa pana Jarosława Leszczełowskiego. O 19.00 koncert Haliny Frąckowiak „Zostań Aniołem”. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Minęło 75 lat od chwili, gdy na terenach Pomorza Zachodniego po II wojnie światowej zaczęli się osiedlać Polacy przesiedleni ze wschodnich kresów Rzeczypospolitej. Przyjeżdżali na nowe, nieznane ziemie, aby tam budować swoją codzienność. W procesie integracji społecznej wielką rolę odegrał Kościół katolicki, który poprzez krzewienie wiary chrześcijańskiej niósł nadzieję w trudnych czasach powojennych.

Jednym z pierwszych zgromadzeń, które podjęło trud duszpasterski na tych terenach, byli Zmartwychwstańcy. Naszym szczególnym charyzmatem jest praca nad odnową moralną Polaków, nad osobistym zmartwychwstaniem z grzechów i wad do nowego życia z Chrystusem.

W czasach powojennych, gdy brakowało kapłanów, nasi księża pracowali duszpastersko na Pomorzu Zachodnim. Troszczyliśmy się o żywą wiarę powierzonych nam wiernych, prowadziliśmy parafie, dbaliśmy o zabytkowe kościoły i docieraliśmy tam, gdzie bieda i brak nadziei powodowały zagubienie moralne.

Dziś, w obliczu nowych wyzwań jakie niesie XXI wiek, pragniemy nadal realizować nasz charyzmat. Od czasów powojennych kolejne już pokolenie dojrzewa pod duszpasterską troską zmartwychwstańców.

Cieszymy się, że dane nam jest przeżywać jubileusz 75-lecia pracy naszego Zgromadzenia w Złocieńcu i jubileusz 70 rocznicy erygowania naszej parafii w Złocieńcu. Dziękujemy za tą wspólną wspinaczkę do nieba.

Przeżyliśmy wspólnie wiele lat, wiele wydarzeń. Było dobro i były porażki, czy to na skutek ludzkiej słabości, czy niesprzyjających sił na zewnątrz. Niech Pan miłosierny nam to wybaczy. Tym bardziej, że dziś dziękujemy mu za wszystko, co zdziałał w sercach duszpasterzy i wiernych.

Dziękując mogę śmiało powiedzieć, że losy Zmartwychwstańców złączyły się z tą niezwykłą parafią na Pojezierzu Drawskim.

Patrzmy w przyszłość z ufnością, mimo trudności, i pamiętajmy o naszych wspaniałych orędownikach: Maryi, Opiekunce Rodzin, i świętym Andrzeju Boboli, patronie Złocieńca. Mając takie wstawiennictwo przed Bogiem, jesteśmy szczęściarzami!

ks. proboszcz Wiesław Hnatejko CR

ks. proboszcz Krzysztof Janik CR, 12 czerwca, 2021

Podziel się: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

close window

Godziny & dojazd

Niedzielna Msza święta

Niedziela: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00

Sobota wieczór: 18.00

Nabożeńswto: 17.30

Codzienna Msza święta

Codziennie: 7.00; 18.00

Apel Jasnogórski: sobota 20.30

Spowiedź

Codziennie:podczas Mszy św.

Środa:15.00 - 18.15.

Kancelaria

Wtorek oraz Czwartek:10.00-12.00 oraz 16.00-18.00

Wakacje:wtorek od 10.00 do 12.00 oraz po Mszy wieczornej

map
Parafia Wniebowzięcia NMP
ul. Boh. Warszawy 25
78-520 Złocieniec
tel. 094 3671137 (parafia)
tel. 094 3671541 (dom)
e-mail: parafiacr@gmail.com
www.wniebowziecia.xcr.pl