Zaproszenie do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę

 

Drodzy Bracia i Siostry!

Czas wakacji, słonecznej pogody i podziwiania piękna stworzonego świata skłania nas do wdzięczności Stwórcy za Jego dary, którymi obdarza nas, swoje dzieci. Co roku na Jasną Górę w sierpniu wędruje cała Polska. Do tronu Matki Najświętszej od Bałtyku i Mazowsza, Kujaw i Podlasia, Wielkopolski i Roztocza wędrują tysiące pielgrzymów, aby pogłębić swój kontakt z Bogiem, odbyć te niezwykłe „rekolekcje w drodze” oraz powierzyć Jezusowi przez ręce Maryi wszystkie swoje sprawy.

Patrząc na naszą Ojczyznę i nasze życie trzeba stwierdzić, że spraw tych jest bardzo wiele. Coraz więcej palących problemów społecznych, gospodarczych i tych dotykających codziennego życia, wiary i obyczajów wymaga odważnego podjęcia i rozwiązania. Jesteśmy też świadkami otwartego ataku na ludzi wierzących, na nasze uczucia religijne i na to, co stanowi dla nas świętość. Nie odbierając nikomu prawa do takich czy innych poglądów, nie możemy zaakceptować faktu, że ktoś atakuje drugiego człowieka odbierając mu godność czy wykluczając z wielkiej wspólnoty, której spoiwem jest Polska – Matka, która „wiele wycierpiała i która ma prawo do większej miłości” – jak mówił do nas czterdzieści lat temu podczas pierwszej podróży apostolskiej do Polski papież Jan Paweł II.

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska już po raz 37. podejmuje dzieło pieszej pielgrzymki do tronu Jasnogórskiej Matki. Jak zawsze wyruszamy z naszego diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu, aby po trzynastu dniach stanąć w Częstochowie u wrót klasztoru ojców paulinów. Niosąc w sercu nasze intencje, troski i bolączki, radości i sukcesy, obawy i nadzieje, chcemy to wszystko oddać Bogu, bo jako ludzie wiary jesteśmy przekonani, że On uświęci nasz trud i będzie nam błogosławił na drodze codziennych zmagań życiowych.

Ksiądz Biskup Edward Dajczak, Pasterz naszej diecezji, gorąco zachęca do podjęcia trudu pielgrzymowania. On też, jak co roku, obejmie duchową opieką to dzieło. I choć wielu z nas być może obawia się trudu pokonywania codziennie wielu kilometrów, zwyczajnych polowych warunków czy własnej słabości, to jednak wyzwanie pielgrzymie warto podjąć. Wielu z tych, którzy brali udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, po raz kolejny wraca na ten piękny szlak. Na nim można doświadczyć wspólnoty wiary i radości, prawdziwego braterstwa i mocy ducha.

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich do zgłaszania się na pielgrzymkę diecezjalną na Jasną Górę. Szczegółowe informacje można uzyskać w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu oraz w skrzatuskim sanktuarium.

W czwartek 1 sierpnia modlitwa w kościele Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu o godz. 9.00, po której wyruszy pielgrzymka ulicami Złocieńca na parking przy kościele św. Jadwigi skąd autokarem pielgrzymi udadzą się do Skrzatusza, gdzie Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się pielgrzymka.

Pakowanie bagaży przy kościele Wniebowzięcia NMP od godz. 8.00 do 8.45.

 

Z pielgrzymim pozdrowieniem

Szczęść Boże!

ks. Wiesław Hnatejko CR

proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu

przewodnik grupy trzeciej

37. Pieszej Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę

ks. proboszcz Wiesław Hnatejko CR, Lipiec 19, 2019

Podziel się: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

close window

Godziny & dojazd

Niedzielna Msza święta

Niedziela: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00

Sobota wieczór: 18.00

Nabożeńswto: 17.30

Codzienna Msza święta

Codziennie: 7.00; 18.00

Apel Jasnogórski: sobota 20.30

Spowiedź

Codziennie:podczas Mszy św.

Środa:15.00 - 18.15.

Kancelaria

Wtorek oraz Czwartek:10.00-12.00 oraz 16.00-18.00

Wakacje:wtorek od 10.00 do 12.00 oraz po Mszy wieczornej

map
Parafia Wniebowzięcia NMP
ul. Boh. Warszawy 25
78-520 Złocieniec
tel. 094 3671137 (parafia)
tel. 094 3671541 (dom)
e-mail: parafiacr@gmail.com
www.wniebowziecia.xcr.pl