List do parafian po wizytacji

List do parafian po wizytacji kanonicznej parafii

Drodzy Parafianie!

Zakończyła się wizytacja naszej parafii, którą w dniach 12–13 listopada br. przeprowadził Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk. Wydarzenie to z pewnością przyniesie dobre owoce dla naszej wspólnoty. Jak powiedział mi Ksiądz Biskup – widać, że w Złocieńcu staramy się ożywiać kult Matki Bożej i dawać świadectwo naszego przywiązania do Pana Jezusa, co w dobie powszechnej laicyzacji jest ważnym działaniem. Modlitwa i życie chrześcijańskie mogą zmieniać świat na lepsze, ale niezbędne jest przy tym nasze stałe zaangażowanie.

Tą drogą jako Wasz Proboszcz pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy przygotowaniach parafii do wizytacji: modlitwą i działaniem. Ksiądz Biskup był pod wrażeniem naszej dbałości o świątynię główną i kościoły filialne i cieszył się, że przy okazji naszych spotkań mógł także dokonać poświęcenia krzyży, medalików, chrzcielnicy w kościele w Stawnie i figury świętego Michała Archanioła.

Koniec wizytacji to dla nas czas nowego zaangażowania w sprawy parafii. Dziękuję tym wszystkim z Was, którzy już od wielu lat są stale obecni w kościele i pomagają w sposób duchowy i materialny w różnorakich pracach, angażując się w działalność grup parafialnych czy też wypraszając przed Najświętszym Sakramentem łaski dla naszej parafii. Dzięki temu możemy tworzyć piękną wspólnotę, której przewodzi sam Pan Jezus Zmartwychwstały, a do którego prowadzi nas Jego Matka, którą w Złocieńcu szczególnie czcimy jako Opiekunkę rodzin.

Zachęcam Was do obejrzenia galerii zdjęć z wizytacji, a sugestie duszpasterskie, jakie otrzymaliśmy od Księdza Biskupa, spróbujemy omówić i wprowadzić w życie. Proszę Was także nadal o modlitwę za kapłanów, o nowe powołania do służby Bożej i za rodziny. W dzisiejszych zwariowanych czasach, gdzie kwestionuje się te piękne powołania: kapłańskie i małżeńskie, nasze świadectwo jest tym bardziej potrzebne jako czytelny znak naszej wiary.

z modlitwą

Wasz proboszcz Wiesław Hnatejko CR

Biskup Krzysztof Włodarczyk z wizytą w DPS w Darskowie – relacja wideo

Dnia 13.11.2017 r. Dom Pomocy Społecznej w Darskowie odwiedził Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk. Ksiądz Biskup spotkał się z mieszkańcami oraz pracownikami Domu. W trakcie wizyty uczestnicy spotkania podzielili się swoimi sukcesami, planami rozwoju. W spotkaniu uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Ksiądz Proboszcz Wiesław Hnatejko CR, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Wioletta Smolich oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Jolanta Banaszek.

(zobacz film)

ks. proboszcz Wiesław Hnatejko CR, Listopad 24, 2017

Podziel się: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

close window

Godziny & dojazd

Niedzielna Msza święta

Niedziela: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00

Sobota wieczór: 18.00

Nabożeńswto: 17.30

Codzienna Msza święta

Codziennie: 7.00; 18.00

Apel Jasnogórski: sobota 20.30

Spowiedź

Codziennie:podczas Mszy św.

Środa:15.00 - 18.15.

Kancelaria

Wtorek oraz Czwartek:10.00-12.00 oraz 16.00-18.00

Wakacje:wtorek od 10.00 do 12.00 oraz po Mszy wieczornej

map
Parafia Wniebowzięcia NMP
ul. Boh. Warszawy 25
78-520 Złocieniec
tel. 094 3671137 (parafia)
tel. 094 3671541 (dom)
e-mail: parafiacr@gmail.com
www.wniebowziecia.xcr.pl