Program pielgrzymki do Fatimy, Lourdes, Santiago de Compostella i LaSalette

Z okazji 100 lecia objawień M.B. w Fatimie, zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes, Fatimy, Santiago de Compostella, La Salette w dniach 24. 09 – 07.10. 2017 r. Cena 3280 zł.

Program  pielgrzymki:

Dzień 1: O godzinie 5:00  odjazd autokaru. Przejazd do Francji. Planowany czas przejazdu ok. 16 godzin. Nocleg w okolicy Lille we Francji.

Dzień 2: Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Paryża. W tym dniu nawiedzimy Kaplicę Cudownego Medalika. Katarzyne Laboure otrzymała od Matki Bożej polecenie stworzenia medalika według ściśle określonego wzoru. Następnie zobaczymy symbol Paryża – wieżę Eiffla. Po południu odbędziemy rejs stateczkiem spacerowym po Sekwanie, podczas którego podziwiać będziemy architekturę paryskich nabrzeży. W tym dniu zobaczymy Luwr – jednego z najsłynniejszych muzeów świata, zwiedzimy wyspę Cité, na której narodziło się miasto. Na wyspie zwiedzimy katedrę Notre Dame, główny kościół Paryża. Gorąca kolacja i nocleg w okolicy Orleanu.

Dzień 3: Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Lourdes. Po drodze zwiedzimy zamek w Blois – mury tego zamku pamiętają czasy pogromu Hugenotów i mordu króla przez płatnego mordercę. Po kolacji udział w uroczystościach religijnych – procesja ze świecami. Gorąca obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 4: Msza święta. Po śniadaniu udział w uroczystościach religijnych w Lourdes. Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes znajduje się w mieście Lourdes w południowo-zachodniej Francji u podnóża Pirenejów. Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes jest światowym centrum pielgrzymek. Będziemy uczestniczyć w mszach świętych w Bazylice Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lourdes, w kościele Różańcowym, w podziemnej bazylice Św. Piusa X, w kościele św. Bernadetty. Na zboczu góry Espelugues górującej ponad sanktuarium została w 1912 zbudowana Droga Krzyżowa. Pierwszą stację poświęcono 5 października 1901. Gorąca obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 5: Msza święta. Po śniadaniu przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej w kierunku Santiago de Compostella. Po przyjeździe możliwość wypoczynku nad brzegami oceanu. Gorąca obiadokolacja i nocleg w okolicy Ribadeo w Hiszpanii.

Dzień 6: Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostella. Santiago de Compostella to miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Od średniowiecza znany ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Nawiedzimy katedrę wybudowaną nad grobem św. Jakuba Starszego. Następnie przejazd do Fatimy. Po kolacji udział w procesji ze świecami. Gorąca kolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 7: Msza święta. Po śniadaniu udział w uroczystościach religijnych w Fatimie: nawiedzenie sanktuarium, uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsce obiawień Anioła Portugalii. Następnie przejedziemy do Aljustrei gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Będzie również czas na zakup pamiątek. Po kolacji udział w procesji wieczornej ze świecami. Gorąca kolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 8: Msza święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony. W tym dniu zwiedzimy: Obidos, Lizbonę i Alkobacę. Obidos  –  to maleńkie miasteczko z białymi domami, całkowicie otoczone średniowiecznymi murami. W Lizbonie zobaczymy: Klasztor Hieronimitów, Torre de Belém, Pomnik Odkrywców i XII wieczną katedrę Se. W Alcobaca – zobaczymy opactwo Cystersów Santa Maria z grobowcami królewskimi. Gorąca kolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 9: Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Toledo w Hiszpanii. Toledo to jeden z najcenniejszych klejnotów hiszpańskiej architektury. W Toledo zwiedzimy doskonale zachowane stare miasto z murami miejskimi, wspaniałą XV wieczną katedrę – miejsce spoczynku królów Kastylii, pałace, pozostałości z czasów rzymskich i mauretańskich. Zobaczymy też dom-muzeum El Greca. Gorąca kolacja i nocleg w okolicy Toledo.

Dzień 10: Msza święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Tarragony. Po przyjeździe czas na odpoczynek nad morzem. Gorąca kolacja i nocleg w Salou.

Dzień 11: Msza święta. Po śniadaniu przejazd do klasztoru Montserrat, W tym dniu zwiedzimy klasztor w Montserrat i Barcelonę. Klasztor Montserrat jest malowniczo położony wśród pasma górskiego Montserrat. Do klasztoru pielgrzymują pielgrzymi z całego świata aby zobaczyć figurkę cudownej Czarnej Madonny Po południu przejazd do Barcelony. W Barcelonie odbędziemy spacer najsłynniejszą aleją miasta – Ramblas. Zwiedzimy również dzielnicę gotycką z doskonale zachowanymi zabytkami z okresu panowania Izabeli Katolickiej. Gorąca kolacja i nocleg w Lloret de Mar.

Dzień 12: Po śniadaniu przejazd do sanktuarium La Salette. Po drodze zwiedzimy Awinion. W Awinion zobaczymy: XIV wieczny Pałac Papieski, słynny XII wieczny most nad Rodanem i XII wieczne mury miejskie. Po kolacji udział wieczornej procesji ze świecami. Gorąca kolacja i nocleg w La Salette.

Dzień 13: Po śniadaniu udział w uroczystościach religijnych w La Salette. W tym dniu będziemy pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette.. Odwiedzimy miejsca kultu maryjnego oraz będziemy uczestniczyć w mszy świętej. Na miejscu objawienia ok. 1750 m n.p.m., wytrysnęło źródło, płynie ono od dnia objawienia bez przerwy, aż do dnia dzisiejszego. Po obiadokolacji przejazd do Polski.

Dzień 14: Planowany przyjazd do Polski około godziny 10:00.

Świadczenia w ramach ceny:

a) transport autokarowy: autokar wyposażony w wygodne uchylne fotele, barek, sprzęt audio-wideo, klimatyzację, sprzęt nagłaśniający;

b) zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami;

c) wyżywienie: 12 śniadań, 12 gorących obiadokolacji;

d) opieka: dwóch kierowców, pilota, księdza;

e) ubezpieczenie: NNW i KL;

f) realizacja programu pielgrzymki;

g) opłaty autostradowe i parkingi;

h) rejs stateczkiem spacerowym po Sekwanie.

ks. proboszcz Wiesław Hnatejko CR, Wrzesień 20, 2017

Podziel się: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

close window

Godziny & dojazd

Niedzielna Msza święta

Niedziela: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00

Sobota wieczór: 18.00

Nabożeńswto: 17.30

Codzienna Msza święta

Codziennie: 7.00; 18.00

Apel Jasnogórski: sobota 20.30

Spowiedź

Codziennie:podczas Mszy św.

Środa:15.00 - 18.15.

Kancelaria

Wtorek oraz Czwartek:10.00-12.00 oraz 16.00-18.00

Wakacje:wtorek od 10.00 do 12.00 oraz po Mszy wieczornej

map
Parafia Wniebowzięcia NMP
ul. Boh. Warszawy 25
78-520 Złocieniec
tel. 094 3671137 (parafia)
tel. 094 3671541 (dom)
e-mail: parafiacr@gmail.com
www.wniebowziecia.xcr.pl